Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2023

Gösterim: 3241

Müdürün Mesajı

Öncelikle siz değerli öğrencilerimizi zorlu bir maratonu başarıyla tamamlayıp meslek yüksekokulumuzu tercih ettiğiniz için gönülden kutluyorum. Ayrıca, iyi bir evlat yetiştirme yolundaki emekleri için ebeveynlerinize de çok teşekkür ediyorum.

Yükseköğretim Kurumlarının en önemli görevi öğrencilerine bir mesleği icra etme yeterliliği kazandırmanın yansıra, onlara bilgiyle beraber toplumun değerlerini de göz önünde tutarak iyi insan olma sanatını da öğretmektir. Ayrıca, çağın tüm teknolojik imkânlarını kullanarak insanlığa faydalı olmayı sunabilmektir. Denizcilik Meslek Yüksekokulu olarak çok yönlü, güncel ve kaliteli bir eğitimle öğrencilerimizi değişmekte olan dünyaya hazırlamayı, ulusal ve uluslararası düzeyde bilimi takip etmeyi ve geliştirmeyi, dünyanın her yanında görev yapacak denizci profesyonelleri yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.

2018 yılında kurulan Denizcilik Meslek Yüksekokulumuz’un Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü bünyesinde Gemi İnşaatı Programı, Gemi İnşaatı İkinci Öğretim programı, Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı, Deniz Ulaştırma ve İşletme Programı, Denizci Sağlığı Programı, Su Altı Teknolojisi Programı ve Yat Kaptanlığı Programları açılmıştır. Bugün sahip olduğu güçlü altyapısı ile Gemi İnşaatı ve Sualtı Teknolojisi programlarında önlisans eğitimi vermektedir. Meslek yüksekokulumuzda, denizlerde ve iç sularda sektörün ihtiyacı olan, deniz kültürüne, disiplinine sahip, ülkesi, milleti ve Atatürk ilkelerine bağlı, evrensel değerlerle donatılmış nitelikli insan gücü yetiştirmek birincil hedeflerimizdir. Sürekli gelişen denizcilik sektöründe uluslararası bilimsel ve teknolojik standartlara uygun eğitimler vermek amacıyla eğitim-öğretim hayatına devam eden okulumuz, devlet üniversiteleri arasında en çok tercih edilen programlara sahiptir.

Denizi seven, çevreci, yeteneklerini geliştirebilen, yeniliğe açık, iletişim kurabilen, ülkesine ve milletine bağlı gençler yetiştirmek için siz değerleri gençleri bekliyoruz.

                                                                                                                                                       

 

                                                                                                                                                         Prof. Dr. Celil AYDIN

                                                                                                                                                        Müdür